You are currently viewing Czym powinna wyróżniać się jakościowa blacha do pieczenia?

Czym powinna wyróżniać się jakościowa blacha do pieczenia?

Wyposażenie wysokiej jakości pomaga tworzyć pieczywo wyróżniające się walorami smakowymi wśród ofert innych piekarni. Nie bez powodu poświęcamy dużo czasu na wybór najlepszych sprzętów i dodatków. Nie tylko ułatwią pracę z ciastem, ale także będą trwałe, wytrzymałe i odporne na zużycie, co jest szczególnie ważne w większych piekarniach, gdzie prowadzi się produkcję na szeroką lub wręcz masową skalę. Czym powinna wyróżniać się jakościowa blacha do pieczenia? Odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule.

Wybór blachy pod względem materiału

Warto zwrócić uwagę na blachy wykonane ze stopu aluminium. Taki materiał zapewnia odpowiednie przewodzenie ciepła, nie będzie go wypuszczać ani przegrzewać pieczywa. Jest wytrzymały i odporny na wszelkiego rodzaju odkształcenia, które mogłyby pojawić się przy rozgrzewaniu i przenoszeniu blach z niskiej jakości materiałów.

Możesz zdecydować się na blachę perforowaną, taka konstrukcja materiału zapewnia korzystną cyrkulację powietrza i stabilizację cieplną.

Z kolei w przypadku form do pieczenia metalowe również są najczęściej wykorzystywanymi w piekarnictwie i cukiernictwie. Mogą być wykonane ze stali ocynkowanej czy nierdzewnej, rzadziej profesjonaliści korzystają z form aluminiowych, ponieważ mogą szybciej ulec zniszczeniu. Dobra blacha do chleba powinna być wytrzymała i odporna na wielokrotne użytkowanie.

Warto zaznaczyć, że na rynku spotykamy także ceramiczne, szklane i silikonowe formy do pieczenia chleba. Te ostatnie najczęściej są wykorzystywane w warunkach domowych.

Wybór blachy do pieczenia pod względem kształtu

Przeważnie zależy od rodzaju przygotowywanego przez nas wypieku. Jednak na przestrzeni lat stworzyliśmy tak wiele odmian chleba – również pod względem kształtu – że już same formy do tego typu wypieku mogą być kwadratowe, prostokątne, okrągłe czy owalne.

Najlepsze blachy do pieczenia bagietek są podłużne i posiadają wyżłobione wgłębienie na ciasto. Warto wybrać formę, która pozwoli na upieczenie kilku bagietek za jednym razem.

Z kolei formy do pieczenia bułek przypominają większą wersję formy do muffinek. Często wgłębienia na ciasto są perforowane, co zapewnia lepszą stabilizację ciepła i przepływ powietrza.

Możesz zdecydować się na formy pojedyncze lub zespolone, co pozwoli dopasować je do potrzeb Twojej piekarni.

Wszystkie cukiernie i piekarnie zajmujące się produkcją ciasta powinny posiadać na wyposażeniu okrągłą formę ze stali nierdzewnej, która pozwoli na upieczenie większości rodzajów ciast.

Ciekawą propozycją jest również blacha do pieczenia z pokrywką. Pokrywki do pieczenia przeważnie posiadają otwory, które odpowiadają za prawidłowe odprowadzanie wilgoci. Dzięki temu wypieki są doskonale miękkie i sprężyste, mają pyszną, chrupiącą skórkę.

Dostępne są także blachy z plastikową pokrywką, która ma wymiary dokładnie dopasowane do kształtu i wymiarów blachy, dzięki czemu zyskujemy naczynie do pieczenia, przechowywania i przenoszenia wypieków w jednym. Pokrywki często mają specjalne uchwyty ułatwiające transport wypieków.

Wszystkie te blachy do pieczenia znajdziesz w sklepie Hertakcesoria.pl

Dodaj komentarz