You are currently viewing Czy grill gazowy jest bezpieczny?

Czy grill gazowy jest bezpieczny?

Czy grill gazowy jest bezpieczny – tak brzmiało moje pierwsze pytanie do mojego męża, gdy powiedział mi o jego pomyśle zamiany tradycyjnego węglowego na gazówkę. Odpowiedź brzmiała: TAK! Należy jednak przestrzegać kilku zasad bezpieczeństwa.

Bardzo ważną rzeczą jest umiejętne podłączenie grilla gazowego do butli gazowej. W instrukcji obsługi grilla znajdziesz dokładne wskazówki jak taką czynność wykonać prawidłowo. Najpopularniejszą butlą gazową na naszym rynku jest standardowa butla 11 kg dostępna np. na prawie każdej stacji benzynowej. Do jej podłączenia z naszym grillem używamy specjalnego reduktora, który przeważnie dostarczany jest razem z grillem. W takim przypadku wystarczy tylko dobrze go przykręcić do butli z gazem i możemy sprawdzić szczelność naszego podłączenia.

Po każdym zakończonym grillowaniu pamiętaj aby zakręcić zawór butli gazowej.

Pamiętaj także o tym żeby grill gazowy znajdował się na stabilnej powierzchni, oddalonej minimum 1 metr od ściany budynku czy innej konstrukcji. Jeżeli ma blokady na kółkach to podczas jego użytkowania powinny być zablokowane. Nie można przenosić włączonego grilla ponieważ może dojść do rozszczelnienia instalacji.

Przed rozpoczęciem grillowania i odpaleniu grilla gazowego koniecznie podnieś pokrywę grilla. Dopiero wtedy możemy przekręcić kurek z gazem i włączyć zapłon. Tak samo postępuj kończąc grillowanie.

Mam nadzieje że rozwiałam Twoje wątpliwości na temat bezpiecznego użytkowania grilla gazowego. Wystarczy przestrzegać tych kilku zasad a z Twoim gazowym grillem nie będzie problemu.

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz