Recenzja: Parowar TEFAL Vitacuisine Compact VS 4003

Witajcie,

dzisiaj troszkę nietypowy wpis ale spowodowany jest tym, że kiedy pół roku temu zdecydowaliśmy się z mężem kupić parowar szukałam w internecie opinii, recenzji na temat parowarów i byłam bardzo rozczarowana faktem, że właściwie znalazłam ich naprawdę niewiele. Były owszem recenzje samych producentów ale oczywiście nie tego szukałam. Chciałam poznać opinie użytkowników. Co do samych parowarów obecnie na rynku jest ich naprawdę sporo i każdy posiada coraz to nowsze funkcje. Zdecydowaliśmy się w końcu na  TEFAL Vitacuisine Compact VS 4003.

Sam parowar ( z jedzonkiem w środku ) prezentuje się następująco :

W skład wyposażenia wchodzą dwie tacki do gotowania potraw w sosach ( własnych), które posiadają opływowy kształt co umożliwia np. ‚parowanie’ rybki,  4 szklane kubeczki do wykonywania deserów, musów, ryżu oraz dół,  gdzie produkty znajdują się bezpośrednio nad parą, na którym zazwyczaj przygotowuję ziemniaki, brokuły, pieczarki itp. Tacki służą mi do przygotowania mięs, ryb, a także warzyw, które nie zmieściły się na dolnej półce.

Do głównych zalet wszelkiego rodzaju parowarów bez wątpienia należy fakt, że pozwala on na szybkie przygotowanie zdrowych potraw. TEFAL Vitacuisine Compact  dodatkowo zawiera funkcję Vitamine Plus, która pozwala na zatrzymanie w warzywach do dwóch razy więcej witaminy C i niezbędnych składników. Powoduje to, że wszystkie warzywka są dużo zdrowsze niż gotowane. Są również  smaczniejsze, ich smak jest intensywniejszy, słodszy i co ważne do ich przygotowania nie musimy w ogóle używać soli !!! Kolejną zaletą jest szybkość, łatwość przygotowania posiłku. Wystarczy ułożyć na tackach poszczególne produkty, ustawić czas ich przygotowania i w tym czasie przeczytać rozdział książki, ciekawy artykuł w gazecie albo wypić kawkę. Jedzonko samo się robi ! Oprócz walorów smakowych, wzrokowych trzeba także zwrócić uwagę na fakt, że jedzenie przygotowane w parowarze pozwala nam zachować zgrabną, smukła sylwetkę i jednocześnie pomaga w walce ze zdrowym odchudzaniem. Dla mojego męża natomiast najważniejsze jest to, że … poszczególne elementy można umyć w zmywarce i w ten sposób ma mniej naczyń do pozmywania.

Podsumowując parowar TEFAL Vitacuisine jest naprawdę świetnym rozwiązaniem dla ludzi, którzy chcę jeść zdrowe, mało kaloryczne posiłki i cieszyć swój wzrok wspaniałymi kolorami na talerzu. Samo użytkowanie sprzętu jest bardzo proste. Menu jest czytelne i przejrzyste.

Na wyświetlaczu widoczny jest czas- najpierw minuty, które ustawiamy- potem czas spada i widzimy ile minut jeszcze zostało do końca. Po określonym czasie pojawia się sygnał, który informuje, że posiłek jest już gotowy. Mamy także ikonki poszczególnych produktów wraz z określeniem ile minut muszą spędzić w parowarze aby były ‚ugotowane’.

Jestem naprawdę bardzo zadowolona z tego sprzętu. I ze względu na walory wzrokowe, na funkcjonalność, na komfort i wygodę wykonywania posiłków, nie mówiąc już o wszystkich zdrowotnych właściwościach przygotowanych posiłków. Zwłaszcza tak kolorowych, smacznych jak ten, który przygotowałam kilka dni temu.

Prawda, że apetycznie wygląda?

Kasia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *