Andruty Kaliskie

Regionalny przysmak Kaliszan – „Andruty Kaliskie” – można lubić albo… UWIELBIAĆ 😀 Ja, podobnie jak duża część osób z mojego otoczenia, należę do tej drugiej grupy. Często pytają mnie o nie także znajomi, zamieszkujący inne części kraju.

Przepis na sukces wydaje się być banalnie prosty (mąka, cukier, tłuszcz roślinny – jak czytamy na opakowaniu), ale – jak się okazuje – trudny do podrobienia… Oryginalne powstają od lat w pawilonie przy ul. Kopernika 13 w Kaliszu i są sygnowane nazwiskiem Pani Urszuli Cichej – Kinowskiej . To stąd pochodzą chrupkie, nie watowate wafle o spójnej konsystencji, niezwykłym smaku i aromacie. Gwarancja Najwyższej Jakości.

Niewielu wie, że od 22 kwietnia 2009 – Andruty są polskim produktem zarejestrowanym w Unii Europejskiej jako Chronione Oznaczenie Geograficzne. Firma posiada prawo ochronne na znak towarowy.

Mnie kojarzą się z beztroską dzieciństwa a Wam? Myślę, że świetnie pasują zarówno do kawy jak i kubka słodkiego kakao 😀 Nie jest wykluczone, że z czasem na naszym blogu pojawi się zupełnie nowatorski przepis z ich użyciem 😀

Więcej o andrutach na:

http://www.andrutykaliskie.com.pl

http://www.facebook.com/pages/Andruty-Kaliskie/100380760034249?ref=ts&fref=ts

Asia 😀

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *